Żniwa 2017: Małe i Duże

Tegoroczne zbiory w naszym regionie nie należały do najłatwiejszych. Ciągłe opady niejednokrotnie uniemożliwiały omłot, a każdy pogodny dzień mobilizował do wytężonej pracy i walki z czasem. Średni plon na poziomie 4 t/ha w rzepaku oraz prawie 7,5 t/ha w pszenicy można nazwać umiarkowanym sukcesem. 

Następujące po zbiorach uprawa i siewy ozimin w tak ciężkich warunkach polowych były dla naszych maszyn sporym wyzwaniem. Jednak, dzięki zdolnej ekipie operatorów i dobrej organizacji udało się posiać nieco ponad 600 ha rzepaku oraz 130 ha pszenicy. To dobry wynik mając na uwadze warunki pogodowe, a najważniejsza kampania dopiero przed nami.  

Właśnie rozpoczęliśmy żniwa kukurydziane, nie bez przyczyny nazywane przez nas „Dużymi”. Do zbioru jest prawie 3000 ha z czego ponad 900 przeznaczone jest pod siew pszenicy. Mamy nadzieję, że sprzyjająca aura utrzyma się jak najdłużej. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem intensywnych zmagań zarówno na polu jak i w elewatorze w Osówcu. Przy okazji zachęcamy okolicznych rolników do kontraktacji kukurydzy mokrej. Prowadzimy skup, jak również oferujemy usługę zbioru wraz z transportem z pola. Zapraszamy do współpracy!      

Prezentowane materiały foto oraz video dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej redakcji   

Znalezione obrazy dla zapytania maszyny dla farmera