Marzec 24, 2016

Aktualności

Zbiory rzepaczane 2018

W dniu 4.07.2018r. na Wojnowskich polach ruszyły żniwa rzepaczane. Do akcji wkroczyły 2 kombajny Case : 1 znany 8230 (3) oraz nowy Case 9240 na gąsienicach,który zastąpił 8230 z numerem (1). Kombajnom towarzyszyły wozy przeładowcze Metaltech PP14 z ciągnikami Case Puma 160 CVX oraz John Deere 6155M. Rzepak odwoziły dwie tzw.”łódki” ciągane przez Case Puma 230 CVX oraz Steyr 6205. Średni plon ok 2,7 t/ha

foto: Filip Sieradzki

Zwożenie siana

Na łąkach CGFP w Potulicach trwa zwożenie siana w stóg. W tej pracy udział biorą dwa zestawy transportowe Case Puma 160 CVX oraz Claas Arion 420 z przyczepami Pronar T023.

foto: Filip Sieradzki

 

Prasowanie na łąkach

Prasowanie odbyło się za pomocą prasy wielkogabarytowej Case LB424 zagregowaną z ciągnikiem Case Puma 230 CVX.

foto: Filip Sieradzki

Sianokosy 2018

W połowie czerwca na łąkach rozpoczęły się sianokosy. Na łąki wjechał zestaw Case Puma 230 cvx z kosiarkami KUHN: tylne GMD 8730 i przednia GMD 802F.

foto: Filip Sieradzki

Wiosna 2018 na naszych polach

Wraz z powrotem wiosennej aury prace realizowane na naszych polach ruszyły z pełną mobilizacją.
Dzięki sprzyjającym warunkom udało nam się zrealizować siew: 

  1. Grochu na 100 ha
  2. Łubinu na 200 ha
  3. Pszenicy jarej na 200 ha

Wszystkie prace wykonujemy przy użyciu najnowszych rozwiązań w rolnictwie precyzyjnym.
Głównym celem zastosowanych nowinek technologicznych jest zwiększenie wydajności i optymalizacja kosztów bez straty na jakości.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Angeliki Szumotalskiej.

 

CGFP laureatem nagrody!

Miło nam poinformować że nasza Firma znalazła się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017!

Żniwa 2017: Małe i Duże

Tegoroczne zbiory w naszym regionie nie należały do najłatwiejszych. Ciągłe opady niejednokrotnie uniemożliwiały omłot, a każdy pogodny dzień mobilizował do wytężonej pracy i walki z czasem. Średni plon na poziomie 4 t/ha w rzepaku oraz prawie 7,5 t/ha w pszenicy można nazwać umiarkowanym sukcesem. 

Następujące po zbiorach uprawa i siewy ozimin w tak ciężkich warunkach polowych były dla naszych maszyn sporym wyzwaniem. Jednak, dzięki zdolnej ekipie operatorów i dobrej organizacji udało się posiać nieco ponad 600 ha rzepaku oraz 130 ha pszenicy. To dobry wynik mając na uwadze warunki pogodowe, a najważniejsza kampania dopiero przed nami.  

Właśnie rozpoczęliśmy żniwa kukurydziane, nie bez przyczyny nazywane przez nas „Dużymi”. Do zbioru jest prawie 3000 ha z czego ponad 900 przeznaczone jest pod siew pszenicy. Mamy nadzieję, że sprzyjająca aura utrzyma się jak najdłużej. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem intensywnych zmagań zarówno na polu jak i w elewatorze w Osówcu. Przy okazji zachęcamy okolicznych rolników do kontraktacji kukurydzy mokrej. Prowadzimy skup, jak również oferujemy usługę zbioru wraz z transportem z pola. Zapraszamy do współpracy!      

Prezentowane materiały foto oraz video dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej redakcji   

Znalezione obrazy dla zapytania maszyny dla farmera

 

Gotowi do zbiorów 2017!  

Mamy przyjemność poinformować, iż wraz z początkiem bieżącego miesiąca, nasz elewator w Osówcu może się pochwalić  nowoczesnym i w  pełni wyposażonym laboratorium. Dzięki poczynionym inwestycjom, przy wsparciu wykwalifikowanego zespołu, mamy możliwość kompleksowego poboru i analizy prób ziarna zbóż oraz nasion rzepaku, spełniając przy tym najwyższe standardy i wymogi jakości świadczonych usług. Tym samym zapraszamy rolników oraz inne podmioty zainteresowane kontraktacją oraz sprzedażą bezpośrednią do współpracy w zakresie skupu płodów rolnych z nadchodzących zbiorów.

 

Podsumowanie sezonu 2016

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video przygotowanym przy współpracy z naszym partnerem:

Janek TeamTV


 

 

Dożynki 2016

Dnia 20 września 2016 roku w Osówcu odbyło się uroczyste poświęcenie połączone z otwarciem nowo powstałej bazy magazynowo-suszarniczej, należącej do Grupy Fundacja Potulicka. Przy okazji tego wydarzenia, zorganizowano coroczne Dożynki  dla wszystkich pracowników oraz zgromadzonych gości. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją przygotowaną przy współpracy z naszymi partnerami:

maszynydlafarmeraPLJanek TeamTV

 

Pozytywnie zakończyliśmy zbiory rzepaku i pszenicy

Poniżej przedstawiamy relacje dzięki naszym partnerom.

maszynydlafarmeraPLJanek TeamTV

Maszyny które wystąpiły :
3x Case Axial-Flow 8230
2x Puma 160 & Mataltech PP14
Case Puma 230 CVX & Case LB424
Deutz-Fahr Agrotron L720 & Metaltech PP 20

 

 Warsztaty Majowe z Case IH & Steyr

W dniach 4-7 Maja 2016 roku odbyły się warsztaty polowe z udziałem koncernu Case IH & Steyr. Nasi pracownicy oraz przedstawiciele Sieci Dilerskiej mieli okazję poznać pełną funkcjonalność zaawansowanych systemów Rolnictwa Precyzyjnego – AFS oraz przetestowanie ich możliwość w praktyce.
Mamy nadzieję, że doświadczenie i wnioski z przeprowadzonych szkoleń przysłużą się rozwojowi umiejętności naszych operatorów i będą stanowić optymistyczny prognostyk dla dalszej współpracy z CNH Industrial.

Szczególne podziękowania dla:

LOGO


 

W kwietniu trwała wiosenna kampania siewu kukurydzy wraz z doprawieniem gleby

Min. wykonywaliśmy jazdy równoległe z agregatami:

Case Magnum 340 – Agregat 8m
Case Optum 270 – Agregat 8m
Case Puma 230 – Agregat 6m
John Deere 8260R – Agregat 8m